Skleroterapia - klejenie żylaków

Skleroterapia - klejenie żylaków

Osoby,które zmagają się z problemem żylaków, mogą w obecnych czasach korzystać z wielu metod terapii, także tych o niskim stopniu inwazyjności. Wśród nich znajduje się m.in skleroterapia, czyli zabieg ostrzykiwania żylaków specjalnym środkiem chemicznym, który powoduje ich obkurczenie i zamknięcie. Lekarze często zalecają taką terapię swoim pacjentom, dlatego warto wiedzieć na czym ona polega, jak przebiega zabieg i w jakich przypadkach może być skuteczny.

Skleroterapia - jak działa?
Żylaki powstają w sytuacji, gdy ciśnienie krwi w obrębie kończyn dolnych jest zbyt wysokie. Może dojść do tego w wyniku rożnych nieprawidłowości. Dochodzi wtedy do poszerzenia naczyń i uwidocznienia ich pod skórą. Można je łatwo rozpoznać, ponieważ są wypukłe, maja kręty kształt i ciemnoniebieski kolor. Są one nie tylko problemem estetycznym. Nieleczone mogą prowadzić do bardzo niebezpiecznych dla zdrowia problemów.
Skleroterapia pozwala powstrzymać ten proces. Polega na wprowadzeniu do chorych naczyń środka obliterującego, który powoduje zwłóknienie chorych naczyń. Zostają one w konsekwencji tego zamknięte i samoczynnie zarastają. Przed zabiegiem wykonuje się badanie USG doppler, które pozwala ustalić, które naczynie wymagają klejenia. W zależności od rodzaju zmian, dobiera się również odpowiedni preparat do zabiegu, który może mieć formę płynu lub pianki. Podaje się go bardzo cienką igłą, co sprawia, że zabieg jest właściwie bezbolesny.
Zabieg skleroterapii należy do tych o niskiej inwazyjności, a co za tym idzie nie ma potrzeby do hospitalizacji pacjenta. Po zakończeniu można wrócić do domu, a następnego dnia pójść do pracy. Pacjent nie odczuwa problemów z poruszaniem, jednak należy unikać długotrwałego przebywania w jednej pozycji. Niezalecane są również gorące kąpiele, wizyty w saunach czy solarium. Zwykle po zabiegu należy nosić opaski uciskowe. Niekiedy lekarz może zalecić również inne środki ostrożności, do których pacjent powinien się stosować. Więcej informacji tutaj: http://www.flebolog.rzeszow.pl/aktualnosci/skleroterapia-czyli-klejenie-zyl.html

Komentarze (0)
Dodaj swój komentarz
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Zostaw swoją
ocenę pierwszy
Zostaw swoją
ocenę pierwszy
Zostaw swoją
ocenę pierwszy
Zostaw swoją
ocenę pierwszy
Zostaw swoją
ocenę pierwszy
Zostaw swoją
ocenę pierwszy