Powiększanie warg sromowych kwasem hialuronowym

Powiększanie warg sromowych kwasem hialuronowym

Ginekologia estetyczna z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Kobiety chętnie poddają się zabiegom, które mają na celu nie tylko pozbycie się określonego problemu zdrowotnego, ale również podniesienie pewności siebie i zwiększenie satysfakcji z życia seksualnego. Na czele najpopularniejszych zabiegów znajduje się modelowanie warg sromowych kwasem hialuronowym. 

Jakie są wskazania do zabiegu?
Skóra okolic intymnych podobnie jak na reszcie ciała wraz z wiekiem ulega procesom starzenia. Słabnące i zanikające włókna kolagenowe powodują utratę gęstości i jędrności skóry, przez co staje się ona wiotka i pozbawiona elastyczności. Podobne objawy można zaobserwować również u kobiet młodych po porodzie. Zmiany te często wpędzają kobiety w kompleksy i problemy z samooceną, co skutkuje również pogorszeniem jakości życia seksualnego. W okresie menopauzy często dochodzi również do zmniejszenie bądź zaniku tkanki tłuszczowej w wargach sromowych większych, w wyniku czego nie są one w stanie dostatecznie chronić kanału rodnego. Skutkiem tego są częste, nawracające infekcje i podrażnienia, a także nadmierna suchość pochwy. Zdarza się również, że zbyt małe wargi sromowe większe są wynikiem budowy genetycznej. Kobiety, których dotyczy ten problem mogą jednak skorzystać z zabiegu modelowania warg sromowych kawasem hialuronowym. Jest to nieinwazyjny zabieg, który pomaga przywrócić skórze okolic intymnych młodzieńczy wygląd, a także jej właściwe funkcje. Zabieg wykonuje się również ze względów czysto estetycznych u kobiet, które posiadają różnice anatomiczne w budowie warg sromowych. 

Jak przebiega zabieg?
Ze względu na wrażliwość omawianych partii ciała, przed zabiegiem stosuje się znieczulenie, tak aby cała procedura była dla pacjentki bezbolesna i możliwie komfortowa. Kwas hialuronowy aplikuje się przy pomocy bardzo cienkich igieł. Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań. Po jego wykonaniu na skórze może utrzymywać się zaczerwienienie. Niekiedy dochodzi również do delikatnego obrzęku, który ustępuje w ciągu kilku dni. Kwas hialuronowy powoduje powiększenie i uwypuklenie warg sromowych. Dodatkowo preparat pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu, dzięki czemu skóra staje się dodatkowo nawilżona, jędrna i napięta. Lepiej reaguje również na bodźce zewnętrzne, co skutkuje poprawą życia seksualnego. Efekt narasta stopniowo w ciągu dwóch tygodni, choć poprawę można zauważyć już bezpośrednio po zabiegu. Rezultat utrzymuje się do dwóch lat. 

Czy zabieg jest bezpieczny? 
Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem tkanki łącznej, który występuje w skórze każdego człowieka. Dzięki temu, że charakteryzuje się dużą biozgodnością, dlatego bardzo rzadko dochodzi do powikłań po jego podaniu. Mimo tego zabieg nie jest wskazany u kobiet w ciąży i w okresie laktacji. Nie ma badań, które mogłyby stwierdzić jego negatywny wpływ na rozwój dziecka, jednak z uwagi na to jak bardzo jest wrażliwy organizm kobiety w tym okresie, lekarze odradzają wykonywanie zabiegu. Warto również zdecydować się na zabieg u specjalisty, który posiada doświadczenie z wypełniaczami i przeprowadzi konsultację, która pozwoli określić czy nie ma przeciwwskazań do zabiegu. Korzystając z oferty wiarygodnych gabinetów i klinik będziemy mieć również większą pewność, że stosuje się tam wyłącznie wysokiej jakości preparaty. W Klinice Medycyny Estetycznej Dr Parda w Piasecznie koło Warszawy do zabiegu wykorzystuje się Desirial i Desirial Plus, które są specjalnie rekomendowanymi preparatami do ginekologii estetycznej.

Komentarze (0)
Dodaj swój komentarz
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Zostaw swoją
ocenę pierwszy
Zostaw swoją
ocenę pierwszy
Zostaw swoją
ocenę pierwszy
Zostaw swoją
ocenę pierwszy
Zostaw swoją
ocenę pierwszy

Suplementy diety są bogate w witaminy, makro- i m...
Wypadanie włosów to dolegliwość, na kt&o...
"Kompulsja" określana jest jako zachowa...
Podolog to osoba, która dba o zdrowie st&oa...
Ginekologia estetyczna z roku na rok zyskuje coraz...
Skóra okolic oczu jest na tyle cienka i delikatna...