Krioterapia miejscowa

Krioterapia miejscowa

Krioterapia miejscowa polega na oddziaływaniu zimnem w konkretnym miejscu na ciele - działa przekrwiennie i przeciwbólowo. Stosuje się ją często w leczeniu stanów zapalnych, chorób aparatu mięśniowego i kostnego, przykurczów mięśniowych czy urazów sportowych.

Krioterapia jest powszechnie używana w gabinetach fizykoterapeutycznych, a jej efekty są bardzo zadowalające. Lekarze chętnie ją stosują i polecają pacjentom, którzy równie chętnie z niej korzystają. Zabieg ten wykorzystuje zjawisko zmiany stanu skupienia substancji z ciekłej na gazową. Podczas tego procesu powstają opary, które wykorzystuje się przy chłodzeniu tkanek.

Aplikowanie miejscowo zimnego powietrza wykorzystywane jest także równie często w medycynie estetycznej. Dzięki temu możliwe jest zmniejszenie bólu, który pacjent może odczuwać podczas zabiegów laserami oraz IPL. Chłodzenie wykorzystuje się także przy zabiegach iniekcyjnych, peelingach, mezoterapii czy podczas usuwania tatuażu.
Oprócz zmniejszania bólu, podczas wykonywania zabiegu, działanie zimnych powietrzem zmniejsza ryzyko uszkodzeń termicznych oraz minimalizuje obrzęki pozabiegowe. Dużym plusem tej metody jest jej bezkontaktowość - może być więc stosowana zarówno przed zabiegiem, w trakcie jego wykonywania oraz juz po zakończeniu.
Leczenie zimnem stosowane jest również w odnowie biologicznej - u osób przemęczonych zarówno fizycznie, jak i psychicznie, a także u sportowców wyczynowych. Krioterapię miejscową używa się też jako metodę zachowawczą przy zwalczaniu patologicznego i przewlekłego bólu.

Komentarze (1)
Paweł
Zabieg jest bardzo skuteczny w zwalczaniu bólu pourazowego. Szybko przynosi ulgę.
Dodaj swój komentarz
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Zostaw swoją
ocenę pierwszy
Zostaw swoją
ocenę pierwszy
Zostaw swoją
ocenę pierwszy
Zostaw swoją
ocenę pierwszy
Zostaw swoją
ocenę pierwszy
Zostaw swoją
ocenę pierwszy

Z biegiem czasu skóra stopniowo traci swoją pier...
Podolog to osoba, która dba o zdrowie st&oa...
Oddawanie krwi na terytorium Polski jest całkowic...
Wypadanie włosów to dolegliwość, na kt&o...
Ginekologia estetyczna z roku na rok zyskuje coraz...
Zabiegi na twarz nie tylko poprawiają jędrność...