Krioterapia miejscowa

Krioterapia miejscowa

Krioterapia miejscowa polega na oddziaływaniu zimnem w konkretnym miejscu na ciele - działa przekrwiennie i przeciwbólowo. Stosuje się ją często w leczeniu stanów zapalnych, chorób aparatu mięśniowego i kostnego, przykurczów mięśniowych czy urazów sportowych.

Krioterapia jest powszechnie używana w gabinetach fizykoterapeutycznych, a jej efekty są bardzo zadowalające. Lekarze chętnie ją stosują i polecają pacjentom, którzy równie chętnie z niej korzystają. Zabieg ten wykorzystuje zjawisko zmiany stanu skupienia substancji z ciekłej na gazową. Podczas tego procesu powstają opary, które wykorzystuje się przy chłodzeniu tkanek.

Aplikowanie miejscowo zimnego powietrza wykorzystywane jest także równie często w medycynie estetycznej. Dzięki temu możliwe jest zmniejszenie bólu, który pacjent może odczuwać podczas zabiegów laserami oraz IPL. Chłodzenie wykorzystuje się także przy zabiegach iniekcyjnych, peelingach, mezoterapii czy podczas usuwania tatuażu.
Oprócz zmniejszania bólu, podczas wykonywania zabiegu, działanie zimnych powietrzem zmniejsza ryzyko uszkodzeń termicznych oraz minimalizuje obrzęki pozabiegowe. Dużym plusem tej metody jest jej bezkontaktowość - może być więc stosowana zarówno przed zabiegiem, w trakcie jego wykonywania oraz juz po zakończeniu.
Leczenie zimnem stosowane jest również w odnowie biologicznej - u osób przemęczonych zarówno fizycznie, jak i psychicznie, a także u sportowców wyczynowych. Krioterapię miejscową używa się też jako metodę zachowawczą przy zwalczaniu patologicznego i przewlekłego bólu.

Komentarze (3)
Radek

15.07.2020

Jak usuwałem tatuaż to w salonie właśnie coś takiego zastosowali na mnie. Daje rady ale znam przede wszystkim jak metodę regeneracyjną po dużym wysiłku fizycznym u sportowców.

Adres IP: **.***.***.100

Agata

15.07.2020

Krioterapia miejscowa to duża ulga dla pacjenta podczas zabiegu, u mnie w gabinecie jest stosowana w standardzie.

Adres IP: **.***.***.100

Paweł

15.07.2019

Zabieg jest bardzo skuteczny w zwalczaniu bólu pourazowego. Szybko przynosi ulgę.

Adres IP: **.***.**.111

Dodaj swój komentarz
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Zostaw swoją
ocenę pierwszy
Zostaw swoją
ocenę pierwszy
Zostaw swoją
ocenę pierwszy
Zostaw swoją
ocenę pierwszy
Zostaw swoją
ocenę pierwszy
Zostaw swoją
ocenę pierwszy