Korekta powiek

Korekta powiek

Skóra okolic oczu jest na tyle cienka i delikatna, że oznaki starzenia pojawiają się na niej najwcześniej. Opadające powieki sprawiają natomiast, że nasze spojrzenie wygląda na smutne i zmęczone, co z kolei optycznie dodaje nam lat. Gdy profilaktyka już nie wystarcza, a problem stale się pogłębia, warto pomyśleć o korekcie powiek. 

Rozważając poddanie się zabiegowi korekcyjnemu powiek trzeba dokonać wyboru pomiędzy metodą chirurgiczną, laserową oraz bezinwazyjną. Pierwsza z nich wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym bądź miejscowym i polega na usunięciu z okolic oczu nadmiaru skóry za pomocą niewielkich nacięć, a blizny po zakończonym procesie gojenia stają się całkowicie niewidoczne. Obrzęk oraz zasinienie powiek może się utrzymywać nawet do dwóch tygodni po operacji. Mniej inwazyjną metodą jest laserowa plastyka powiek, która polega na usunięciu nadmiaru skóry przy pomocy lasera. Cechuje ją większe bezpieczeństwo oraz krótszy czas rekonwalescencji.

Ewentualna opuchlizna znika w ciągu kilku dni od wykonania zabiegu. Z problemem opadania powieki można sobie również poradzić za pomocą bezinwazyjnej metody, którą gwarantuje zastosowanie urządzenia Plexr. Wykorzystuje ono mikrowiązkę plazmy wytwarzaną pomiędzy nim a leczonym obszarem skóry, która zaczyna się wówczas obkurczać. Działa w sposób niezwykle precyzyjny, dzięki czemu na skórze nie dochodzi do żadnych uszkodzeń. Zabieg może być stosowany zarówno na górnej, jak i dolnej powiece, doskonale sprawdza się w zwalczaniu worków pod oczami. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, a mimo lekkiego zaczerwienienia oraz opuchlizny, bez problemu można niemal od razu powrócić do swoich codziennych zajęć.

Dużą zaletą tej metody jest to, że w trakcie zabiegu można stale kontrolować sytuację oraz poczynione postępy, ponieważ powieka zachowuje pełną ruchomość. Co więcej, nie trwa on długo, do jego przeprowadzenia wystarczy niespełna dwadzieścia minut. Nie ma również konieczności korzystania z całej serii zabiegów, do osiągnięcia zamierzonego efektu wystarczy zazwyczaj tylko jedno spotkanie. Efekt widoczny jest bezpośrednio po zabiegu, choć w ciągu następnych jeszcze się on wzmacnia. Osiągnięte rezultaty utrzymują się od dwóch do czterech lat. Urządzenie może zostać wykorzystane także do leczenia innych schorzeń, takich jak redukcja głębokich zmarszczek w okolicach ust i oczu, usuwanie zmian skórnych, czy też lifting dolnej części twarzy. Zabieg jest całkowicie bezpieczny, nie powoduje krwawienia ani stanów zapalnych, a ślady po nim znikają w ciągu kilku dni. 

Z trzech dostępnych opcji z pewnością każdy będzie w stanie sam dobrać najbardziej dla siebie odpowiednią. Wszystkie opisane metody mają swoje wady i zalety, choć zdecydowanie najmniej inwazyjny jest zabieg z użyciem energii plazmy. Dzięki swojej skuteczności może znacznie ułatwić życie osobom, które cierpią z powodu opadających powiek. Zabieg zapewni rozwiązanie problemu i przywróci komfort życia oraz pewność siebie bez użycia skalpela.

Przeczytaj więcej: Korekcja powiek Warszawa

Komentarze (3)
Korekcja powiek
Tak jak każdy zabieg nawet wyrwanie zęba przez kogoś kto nie posiada wiedzy moze być śmiertelne. Korekcja powiek wykonana w klinice która ma specjalistów nie jest w żaden sposób ryzykowna, podobnie z botoksem - w klinice mogą odmówić zabiegu jezeli przyjdzie kobieta z ustami napompowanymi jak opona - w prywatnym gabinecie wstrzykną tyle za ile zapłaci klient.

Rozsądek - chcesz korekrę powiek ? idzo do specjalisty i porozmawiaj o tym czy faktycznie jest to potrzebne czy porostu widzimisię za lalką barbie
anaia 4
PRzyłaczam sie do pytania - słyszałam o powikłaniach po zabiegu korekcji powiek - czy to prawdziew info ?
MArta
Czy korekcja powiek jest bezpieczna ??
Dodaj swój komentarz
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Podolog to osoba, która dba o zdrowie st&oa...
Skóra okolic oczu jest na tyle cienka i delikatna...
Czasami leczenie otyłości nie ucieka się tylko ...
Suplementy diety są bogate w witaminy, makro- i m...
Zabiegi na twarz nie tylko poprawiają jędrność...
Oddawanie krwi na terytorium Polski jest całkowic...