Korekta powiek

Korekta powiek

Skóra okolic oczu jest na tyle cienka i delikatna, że oznaki starzenia pojawiają się na niej najwcześniej. Opadające powieki sprawiają natomiast, że nasze spojrzenie wygląda na smutne i zmęczone, co z kolei optycznie dodaje nam lat. Gdy profilaktyka już nie wystarcza, a problem stale się pogłębia, warto pomyśleć o korekcie powiek. 

Rozważając poddanie się zabiegowi korekcyjnemu powiek trzeba dokonać wyboru pomiędzy metodą chirurgiczną, laserową oraz bezinwazyjną. Pierwsza z nich wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym bądź miejscowym i polega na usunięciu z okolic oczu nadmiaru skóry za pomocą niewielkich nacięć, a blizny po zakończonym procesie gojenia stają się całkowicie niewidoczne. Obrzęk oraz zasinienie powiek może się utrzymywać nawet do dwóch tygodni po operacji. Mniej inwazyjną metodą jest laserowa plastyka powiek, która polega na usunięciu nadmiaru skóry przy pomocy lasera. Cechuje ją większe bezpieczeństwo oraz krótszy czas rekonwalescencji.

Ewentualna opuchlizna znika w ciągu kilku dni od wykonania zabiegu. Z problemem opadania powieki można sobie również poradzić za pomocą bezinwazyjnej metody, którą gwarantuje zastosowanie urządzenia Plexr. Wykorzystuje ono mikrowiązkę plazmy wytwarzaną pomiędzy nim a leczonym obszarem skóry, która zaczyna się wówczas obkurczać. Działa w sposób niezwykle precyzyjny, dzięki czemu na skórze nie dochodzi do żadnych uszkodzeń. Zabieg może być stosowany zarówno na górnej, jak i dolnej powiece, doskonale sprawdza się w zwalczaniu worków pod oczami. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, a mimo lekkiego zaczerwienienia oraz opuchlizny, bez problemu można niemal od razu powrócić do swoich codziennych zajęć.

Dużą zaletą tej metody jest to, że w trakcie zabiegu można stale kontrolować sytuację oraz poczynione postępy, ponieważ powieka zachowuje pełną ruchomość. Co więcej, nie trwa on długo, do jego przeprowadzenia wystarczy niespełna dwadzieścia minut. Nie ma również konieczności korzystania z całej serii zabiegów, do osiągnięcia zamierzonego efektu wystarczy zazwyczaj tylko jedno spotkanie. Efekt widoczny jest bezpośrednio po zabiegu, choć w ciągu następnych jeszcze się on wzmacnia. Osiągnięte rezultaty utrzymują się od dwóch do czterech lat. Urządzenie może zostać wykorzystane także do leczenia innych schorzeń, takich jak redukcja głębokich zmarszczek w okolicach ust i oczu, usuwanie zmian skórnych, czy też lifting dolnej części twarzy. Zabieg jest całkowicie bezpieczny, nie powoduje krwawienia ani stanów zapalnych, a ślady po nim znikają w ciągu kilku dni. 

Z trzech dostępnych opcji z pewnością każdy będzie w stanie sam dobrać najbardziej dla siebie odpowiednią. Wszystkie opisane metody mają swoje wady i zalety, choć zdecydowanie najmniej inwazyjny jest zabieg z użyciem energii plazmy. Dzięki swojej skuteczności może znacznie ułatwić życie osobom, które cierpią z powodu opadających powiek. Zabieg zapewni rozwiązanie problemu i przywróci komfort życia oraz pewność siebie bez użycia skalpela.

Komentarze (7)
Emanuela

25.06.2019

Szukalam kliniki w Warszawie, ktora ma dobre opinie a w ktorej mozna dokonac plastyki powiek. Moja mama ma wielki problem z opadajacymi powiekami, nie chodzi tylko o estetyke ale problemem jest juz normalne patrzenie, oczy bola, szybko sie mecza. Zdecydowalysmy sie na wybor kliniki dr Parda. Naprawde swietna robota. Wszystko przebieglo pod okiem lekarza, bezpiecznie. Powieki mojej mamy sa nie do poznania sa b. ladne sama bym takie chciala polecam Dr Parda w Warszawie

Adres IP: **.***.**.111

Marta

25.06.2019

Skorzystalam z korekty powiek w klinice Dr Parda. Bardzo profesjonalne podejscie do klienta. Polecam

Adres IP: **.***.**.111

ania

21.05.2019

Zamierzam zrobić korekcję powiek górnych, czy któraś z Was ma jakieś doświadczenie z tym związane?

Adres IP: **.***.**.111

Marika

21.05.2019

Zdecydowanie! Zanim zdecydowałem się na to, próbowałam wielu zabiegów:

Plasma
Botox
Mezoterapia
Makijaż permanentny
Wypełniacze
Wszystkie działają, ale tylko do pewnego stopnia. Botox i wypełniacze są dobre, ale jeśli chcesz uzyskać trwały efekt – musisz powtarzać zabieg. U mnie efekt Botoxu utrzymuje się tylko 3 miesiące! Po prostu wchłania się u mnie szybciej. Szczerze mówiąc – tylko chirurgiczna plastyka powiek wykonana przez doświadczonego chirurga plastycznego może zdziałać cuda jeśli chodzi o wyraźne odmłodzenie oczu. Niektóre zabiegi, takie jak peelingi chemiczne czy mezoterapia dają tak niewielką różnicę, że wątpiłabym, czy są warte swojej ceny.

Adres IP: **.***.**.111

Korekcja powiek

05.10.2018

Tak jak każdy zabieg nawet wyrwanie zęba przez kogoś kto nie posiada wiedzy moze być śmiertelne. Korekcja powiek wykonana w klinice która ma specjalistów nie jest w żaden sposób ryzykowna, podobnie z botoksem - w klinice mogą odmówić zabiegu jezeli przyjdzie kobieta z ustami napompowanymi jak opona - w prywatnym gabinecie wstrzykną tyle za ile zapłaci klient.

Rozsądek - chcesz korekrę powiek ? idzo do specjalisty i porozmawiaj o tym czy faktycznie jest to potrzebne czy porostu widzimisię za lalką barbie

Adres IP: **.***.**.111

anaia 4

05.10.2018

PRzyłaczam sie do pytania - słyszałam o powikłaniach po zabiegu korekcji powiek - czy to prawdziew info ?

Adres IP: **.***.**.111

MArta

05.10.2018

Czy korekcja powiek jest bezpieczna ??

Adres IP: **.***.**.111

Dodaj swój komentarz
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Zostaw swoją
ocenę pierwszy
Zostaw swoją
ocenę pierwszy
Zostaw swoją
ocenę pierwszy
Zostaw swoją
ocenę pierwszy
Zostaw swoją
ocenę pierwszy