Kiedy najlepiej wykonać zabieg zamykania naczynek na nogach?

Kiedy najlepiej wykonać zabieg zamykania naczynek na nogach?

Popękane naczynka, a więc tzw. pajączki to nie tylko problem estetyczny, ale również problem natury flebologicznej, który może być związany z rozwijającą się niewydolnością żylną lub innymi chorobami układu krążenia. Pajączki mogą uwidocznić się zarówno na kończynach dolnych, jak i na twarzy, rękach, brzuchu oraz innych częściach ciała.

Przed zdecydowaniem się na zabieg zamykania naczynek na nogach, należy zrobić rozpoznanie - czy są one wyłącznie problemem z dziedziny flebologii estetycznej, czy koniecznie będzie wprowadzenie leczenia farmakologicznego zestawionego z małoinwazyjnymi zabiegami. Po pojawieniu się pajączków najlepszym rozwiązaniem jest zgłoszenie się do lekarza flebologa, który przeprowadzi kompleksowe badanie USG Doppler przy którym sprawdzi stan żył, zastawek oraz przepływ krwi. Problem pękających naczynek na nogach częściej dotyczy kobiety niż mężczyzn, ponieważ powstają one na skutek zmian hormonalnych, np. przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych czy w okresie ciąży lub menopauzy. 

Pajączki małej oraz średniej wielkości można zlikwidować przy pomocy bezbolesnych i małoinwazyjnych zabiegów laserowych, a także skleroterapii. Zabiegi odbywają się bez znieczulenia, tak więc tuż po zabiegu możliwy jest powrót do normalnej, codziennej aktywności. Zazwyczaj po zabiegu polecany jest przynajmniej 30-minutowy spacer, dzięki któremu zwiększony zostanie przepływ krwi w żyłach. Wspomniane metody są całkowicie bezpieczne i efektywne, jednocześnie nie zostawiają zbyt wielu śladów po przeprowadzonym zabiegu - może wystąpić zasinienie lub obrzęk, jednakże powinien on wchłonąć się w ciągu kilku godzin. Jeżeli naczynie było zbyt duże, koniecznie może okazać się ponowne powtórzenie zabiegu. Po wspomnianych zabiegach może występować konieczność noszenia specjalnych pończoch uciskowych, dlatego najlepszym czasem na zdecydowanie się na zabieg jest wiosna lub jesień, dzięki czemu będzie można dyskretnie ukryć opaski uciskowe i bandaże pod spodniami. 

Komentarze (0)
Dodaj swój komentarz
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Zostaw swoją
ocenę pierwszy
Zostaw swoją
ocenę pierwszy
Zostaw swoją
ocenę pierwszy
Zostaw swoją
ocenę pierwszy
Zostaw swoją
ocenę pierwszy
Zostaw swoją
ocenę pierwszy
Zostaw swoją
ocenę pierwszy