Jakie są wskazania do laserowego usuwania żylaków?

Jakie są wskazania do laserowego usuwania żylaków?

Zabieg laserowego usuwania żylaków przeznaczony jest przede wszystkim dla osób, które zmagają się z niewydolnością żylną jednego z głównych pni żylnych, m.in. żył odpiszczelowych, odstrzałkowych, a także ich głównych gałęzi. Laserowe usuwanie żylaków Warszawa jest również wykonywane przez lekarzy flebologów w przypadku, gdy doszło u pacjenta do wznowienia żylaka po innym zabiegu, jak również w niektórych przypadkach przebytej zakrzepicy lub zapalenia żył. Oddziaływanie energii na naczynie przyczynia się do jego obliteracji, następnie zamknięcia, zwłóknienia i docelowego zaniku naczynia krwionośnego.

Jak wygląda zabieg laserowego usuwania żylaków?
Na samym początku konieczne jest odpowiednie przygotowanie pacjenta - wykonuje się niewielkie znieczulenie, a następnie wprowadza się cienki światłowód do światła naczynia. Końcówkę światłowodu umieszcza się w świetle naczynia pod kontrolą USG doppler - najczęściej jest ona zlokalizowana w okolicy pachwiny czy stawu kolanowego, a więc w miejscu, w którym chore naczynie łączy się z naczyniami głębokimi. Po prawidłowo przeprowadzonym umieszczeniu światłowodu odbywa się jego obkurczanie, które polega na podanie specjalnego preparatu w światło naczynia. Żyła zostaje znieczulona i odseparowana od tkanek otaczających, a chore naczynie obkurcza się na wcześniej wprowadzonym światłowodzie. Po tych czynnościach rozpoczyna się zabieg laserowego usuwania żylaków, podczas którego wykorzystuje się wiązkę światła przekazywaną za pomocą światłowodu.

Dlaczego zabieg jest polecany przez lekarzy flebologów?
Pacjent po przeprowadzonym laserowym usuwaniu żylaków jest w stanie samodzielnie chodzić - na jego kończyny dolne nakładane są jedynie specjalne opatrunki i uciskowe pończochy. Już następnego dnia można wrócić do pracy. Wielu lekarzy flebologów uważa, że laserowe usuwanie żylaków jest jedną z najskuteczniejszych metod, która pozwala w dość nieinwazyjny sposób pozbyć się zmian. Dzięki wykorzystaniu podczas zabiegu bardzo cienkiego światłowodu ocenia się efekt estetyczny na bardzo dobry.

Komentarze (0)
Dodaj swój komentarz
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Zostaw swoją
ocenę pierwszy
Zostaw swoją
ocenę pierwszy
Zostaw swoją
ocenę pierwszy
Zostaw swoją
ocenę pierwszy
Zostaw swoją
ocenę pierwszy