Jak wyglądają żylaki?

Jak wyglądają żylaki?

Żylaki mogą powstawać na małych, jak i większych żyłach, dlatego ich wygląd jest uzależniony od głębokości zmian, miejsca ich usytuowania, a także czasu trwania choroby. Nieleczona niewydolność żylna może prowadzić nie tylko do uszczerbku na zdrowiu, ale również jest zagrożeniem dla życia. Gdy zauważymy u siebie rozwijające się żylaki, czyli widoczne przez skórę poskręcane i uwypuklone żyły powierzchowne wraz z ciężkością, bólem oraz swędzeniem nóg, koniecznie trzeba zgłosić się do wykwalifikowanego lekarza flebologa, który przeprowadzi badanie USG żył Doppler, po którym będzie mógł stwierdzić chorobę i rozpocząć leczenie lub ją wykluczyć i prowadzić zabiegi profilaktyczne.

Diagnostyka żylaków, jak przebiega?
Za standardowe badanie diagnostyczne żylaków uważa się wspomniane wcześniej USG Doppler, czyli nieinwazyjne badania o charakterze ultrasonograficznym, do którego nie trzeba się specjalnie przygotowywać i mogą je wykonywać nawet kobiety w ciąży. Flebolog za pomocą badania sprawdzi stan zastawek żył, a także oceni przepływ kwi, dzięki któremu będzie wiadomo, czy w żyłach dochodzi do refluksu. Żylaki są dość powszechnym schorzeniem, a do najpopularniejszych metod ich leczenia należą metody uciskowe, skleroterapia, a także leczenie farmakologiczne. Coraz więcej lekarzy decyduje się na leczenie małoinwazyjne wewnątrznaczyniowe, a także na klasyczne metody chirurgiczne.

Czym jest skleroterapia?
Niezwykle popularnym zabiegiem usuwania małych i średniej wielkości żylaków jest skleroterapia, czyli tzw. leczenie obliteracyjne, które polega na ostrzykiwaniu żył specjalnymi środkami chemicznymi w postaci płynu lub piany. W wyniku wprowadzenia preparatu w światło naczynia dochodzi do jego zamknięcia, zwłóknienia i całkowitego zniknięcia. Zabieg skleroterapii jest szybki i bezpieczny dla pacjentów, może być wykonywany niemalże u wszystkich pacjentów o każdej porze roku, a także dnia - nie jest potrzebne do niego specjalne przygotowanie. Przed przeprowadzeniem skleroterapii konieczne jest jedynie wcześniejsze wykonanie badania USG żył.

Komentarze (0)
Dodaj swój komentarz
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Zostaw swoją
ocenę pierwszy
Zostaw swoją
ocenę pierwszy
Zostaw swoją
ocenę pierwszy
Zostaw swoją
ocenę pierwszy
Zostaw swoją
ocenę pierwszy
Zostaw swoją
ocenę pierwszy
Zostaw swoją
ocenę pierwszy
Zostaw swoją
ocenę pierwszy