Chirurgiczne leczenie otyłości - Wskazania do zabiegu

Chirurgiczne leczenie otyłości - Wskazania do zabiegu
Czasami leczenie otyłości nie ucieka się tylko do zmian nawyków żywieniowych i większej aktywności fizycznej. Kiedy inne metody odchudzania zawodzą, koniecznym krokiem w walce z dodatkowymi kilogramami staje się chirurgiczne leczenie otyłości. To ostateczny etap, do którego pacjenta kwalifikuje zazwyczaj wskaźnik masy ciała BMI. Kiedy przekracza on 40, można zacząć rozważać operację. W niektórych przypadkach, jeśli pacjent boryka się także z innymi dolegliwościami, już przy BMI=35 można go zakwalifikować do leczenia operacyjnego. Operacja wykonywana jest zazwyczaj u osób w wieku 18-60 lat. Po 60 roku życia każdy przypadek rozważany jest indywidualnie z powodu większego ryzyka, które niesie wiek i schorzenia pacjenta.

Pacjent zdecydowany na zabieg chirurgiczny powinien zgłosić się do naszej poradni, w której zostanie z nim przeprowadzony wywiad medyczny oraz wykonane odpowiednie badania, które zakwalifikują go do operacji. Leczenie chirurgiczne stanowi ostateczność, jeśli chodzi o walkę z otyłością. Nasi specjaliści sprawdzą więc czy nie ma innych możliwości dla pacjenta, a także odpowiedzą na wszelkie jego pytania dotyczące zabiegu. Gwarantujemy jego przeprowadzenie za pomocą wysokiej jakości sprzętu oraz przy użyciu nowoczesnych metod. Operacja pozwala pozbyć się dużej ilości masy ciała, a także zmienia funkcjonowanie układu pokarmowego. Stan zdrowia pacjenta ulega poprawie, a jego stosowanie się do zaleceń zapewnia utrzymanie na stałe efektów zabiegu. 

Nasi specjaliści nie tylko przeprowadzają operację, ale też edukują pacjenta na temat dalszego postępowania - sposobu odżywiania i aktywności fizycznej. Otaczamy pacjentów kompleksową opieką.

 

Komentarze (0)
Dodaj swój komentarz
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Zostaw swoją
ocenę pierwszy
Zostaw swoją
ocenę pierwszy
Zostaw swoją
ocenę pierwszy
Zostaw swoją
ocenę pierwszy
Zostaw swoją
ocenę pierwszy

Czasami leczenie otyłości nie ucieka się tylko ...
Zabiegi na twarz nie tylko poprawiają jędrność...
Z biegiem czasu skóra stopniowo traci swoją pier...
Suplementy diety są bogate w witaminy, makro- i m...
Skóra okolic oczu jest na tyle cienka i delikatna...
"Kompulsja" określana jest jako zachowa...