Czasami leczenie otyłości nie ucieka się tylko do zmian nawyków żywieniowych i większej aktywności fizycznej. Kiedy inne metody odchudzania zawodzą, koniecznym krokiem w walce z dodatkowymi kilogramami staje się chirurgiczne leczenie otyłości. To ostateczny etap, do którego pacjenta kwalifikuje zazwyczaj wskaźnik masy ciała BMI.
Kiedy przekracza on 40, można zacząć rozważać operację. W niektórych przypadkach, jeśli pacjent boryka się także z innymi dolegliwościami, już przy BMI=35 można go zakwalifikować do leczenia operacyjnego. Operacja wykonywana jest zazwyczaj u osób w wieku 18-60 lat. Po 60 roku życia każdy przypadek rozważany jest indywidualnie z powodu większego ryzyka, które niesie wiek i schorzenia pacjenta.
Pacjent zdecydowany na zabieg chirurgiczny powinien zgłosić się do naszej poradni, w której zostanie z nim przeprowadzony wywiad medyczny oraz wykonane odpowiednie badania, które zakwalifikują go do operacji. Leczenie chirurgiczne stanowi ostateczność, jeśli chodzi o walkę z otyłością. Nasi specjaliści sprawdzą więc czy nie ma innych możliwości dla pacjenta, a także odpowiedzą na wszelkie jego pytania dotyczące zabiegu. Gwarantujemy jego przeprowadzenie za pomocą wysokiej jakości sprzętu oraz przy użyciu nowoczesnych metod. Operacja pozwala pozbyć się dużej ilości masy ciała, a także zmienia funkcjonowanie układu pokarmowego. Stan zdrowia pacjenta ulega poprawie, a jego stosowanie się do zaleceń zapewnia utrzymanie na stałe efektów zabiegu. Nasi specjaliści nie tylko przeprowadzają operację, ale też edukują pacjenta na temat dalszego postępowania - sposobu odżywiania i aktywności fizycznej. Otaczamy pacjentów kompleksową opieką.