4 skuteczne pomysły na pokonanie wiosennego przesilenia

4 skuteczne pomysły na pokonanie wiosennego przesilenia

Przesilenie wiosenne najczęściej odczuwane jest od pierwszych dni marca aż do początku kwietnia — ten stan może trwać przez kilka tygodni i kończy się wraz z nadejściem wiosny i słonecznej pogody. Przesilenie wiosenne można również określić ogólnym spadkiem formy, podczas którego odczuwamy zwiększoną senność, ogólne osłabienie, a także znaczne obniżenie nastroju, które może również prowadzić do problemów z koncentracją i ogólnym skupieniem uwagi. Jak poradzić sobie z wiosennym przesileniem?

1. Nie zapomnij o aktywności ruchowej
Kluczem do dobrego samopoczucia podczas przesilenia wiosennego jest zwiększona aktywność fizyczna. Jeżeli nie masz większej motywacji do ćwiczeń, możesz po prostu wybrać się na spacer, który jest jednym z najłatwiejszych sposobów na zagwarantowanie sobie dawki ruchu o każdej porze roku. Musisz wiedzieć, że aktywność fizyczna wpływa pozytywnie na nasze ogólne samopoczucie i sprzyja produkcji endorfin, czyli hormonów szczęścia. Ze spaceru możesz zrobić świetny rytuał, dzięki któremu miło spędzisz czas w otoczeniu przyrody i będziesz mógł się wyciszyć oraz pomyśleć o swoim życiu.

2. Zbilansowana dieta pełna witamin
Zaraz po aktywności ruchowej kolejnym segmentem, na który należy zwrócić uwagę, jest wartościowa, zdrowa i przede wszystkim odpowiednio zbilansowana dieta. Co zrobić, aby dostarczyć organizmowi odpowiedniej ilości witamin i minerałów? Przede wszystkim należy wprowadzić do swojej diety warzywa i owoce — nie tylko te sezonowe, ale również mrożone czy w postaci liofilizowanej. Liofilizowane owoce i warzywa posiadają ogromne pokłady cennych wartości odżywczych, a pomimo procesu liofilizacji nie straciły swojego smaku, koloru, ani zapachu. Wypróbuj koniecznie pełnowartościowe przekąski liofilizowane np. malina lioflilizowana, truskawka czy banan.Zaskoczą Cię swoją teksturą oraz smakiem.

3. Pij wodę
Oczywiście nie wolno zapomnieć o regularnym przyjmowaniu płynów, w szczególności wody niegazowanej. Czy wiesz, że odwodnienie organizmu może objawiać się sennością, brakiem koncentracji, poczuciem zmęczenia, a nawet gorszym funkcjonowaniem narządów wewnętrznych? Codziennie zaleca się wypijanie co najmniej 1,5 litra płynów.

4. Wysypiaj się
Oczywiście jeżeli na drugi dzień chcesz się czuć wypoczęty, koniecznie zadbaj o co najmniej 8-godzinny sen, dzięki któremu Twój organizm będzie mógł się zregenerować i przygotować na wyzwania, które mu szykujesz kolejnego dnia. Przed snem nie zapomnij o odpowiednim wyciszeniu i zrelaksowaniu się — korzystnie na ukojenie z pewnością wpłynie medytacja lub chwila z Twoją ulubioną książką.

Komentarze (0)
Dodaj swój komentarz
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Zostaw swoją
ocenę pierwszy
Zostaw swoją
ocenę pierwszy
Zostaw swoją
ocenę pierwszy
Zostaw swoją
ocenę pierwszy
Zostaw swoją
ocenę pierwszy
Zostaw swoją
ocenę pierwszy
Zostaw swoją
ocenę pierwszy
Zostaw swoją
ocenę pierwszy
Zostaw swoją
ocenę pierwszy